O nas

Nazywam się Arek Marucha, urodziłem się w Krasnymstawie, jestem głównym pilotem i założycielem LotyNaParalotni.pl.

Lataniem na paralotni zajmuję się bardzo intensywnie od 2012 roku, obecnie mam na koncie kilkaset godzin spędzonych w powietrzu. Zaczynałem latać w Czechach, gdzie uzyskałem pierwszą licencję pilota paralotni, później miałem okazję latać w wielu nowych miejscach na całym świecie.

Paralotniarstwo połączyłem ze swoją drugą pasją -podróżowaniem. Organizuję wyjazdy zarówno dla siebie, jak i innych ludzi. Odkąd latam, zabieram paralotnię na każdy wyjazd. Uwielbiam latać paralotnią w górach. Najczęściej latam w Polsce, Czechach, Słowacji, Alpach, latałem też w Pirenejach, Himalajach, Atlasie, rumuńskich Karpatach, Turcji, Wyspach Kanaryjskich i wielu innych miejscach.  Dzięki częstym podróżom i lataniu w przeróżnych warunkach, cały czas doskonalę swoje umiejętności pilotażu w najbardziej wymagających okolicznościach.

Brałem udział w kilku międzynarodowych zawodach paralotniowych w Europie i kilku lokalnych zawodach w Polsce, czy Czechach, jednak nad rywalizację przedkładam eksplorowanie nowych rejonów i cieszenie się wolnością, jaką umożliwia latanie w ciekawych miejscach.

Ciągle doskonalę swoje umiejętności przez intensywne treningi czy dodatkowe kursy, jak na przykład SIV Cours (Simulated Incident in Flight) w Alpach, gdzie nad górskim jeziorem można przećwiczyć wszelkie niebezpieczne scenariusze i sposoby radzenia sobie z nimi oraz bezpiecznie praktykować paralotniowe akrobacje.

Z pasji do latania z czasem narodziła się potrzeba dzielenia się radością z innymi. Tak powstały LotyNaParalotni.pl. Niezwykłe emocje, jakie mają moi pasażerowie podczas lotów, są dla mnie olbrzymią motywacją.

Największy nacisk kładę na bezpieczeństwo. Najwyższej jakości nowy sprzęt to podstawa. Najważniejszy jednak jest profesjonalizm i doświadczenie, którego nabiera się poprzez ciągłe samodoskonalenie. Takie wymagania stawiam zarówno sobie, jak i ludziom, którzy pomagają mi tworzyć LotyNaParalotni.pl.

Poprzez LotyNaParalotni.pl mogę zapewnić pasażerom to, co najważniejsze -dzielenie się radością latania.